Ayvaz Mimarlık

Enerji Kimlik Belgesi

Enerji kimlik belgesi nedir. Ekb nedir. Enerji kimlik belgesi son tarih nezaman. Enerji kimlik belgesi ne zamana kadar alınır. Enerji kimlik belgesi kaç para. Enerji kimlik belgesi ne kadar. Enerji kimlik belgesi kaç tl. Enerji kimlik belgesi nasıl alınır. Enerji kimlik belgesi nasıl yaptırılır. Enerji kimlik belgesi zorunlumu. Ekb mecburmu. Enerji kimlik belgesi düzenlenirken dikkat edilmesi gerekenler.

EKB (enerji kimlik belgesi). Binalardaki ısı verimliliğinin ölçüm değerlerini gösteren kimlik belgesidir.(beyaz eşyalarda klimalarda olan enerji sınıflandırmasına benzer)
İzmir çeşme enerji kimlik belgesi 2 sınıfa ayrılır 2011 yılı öncesi inşaat ruhsatı almış binalar ve 2011 yilı sonrası inşaat ruhsatı almış binalar için. İzmir çeşmede ki 2011 yılı öncesine ait taş villa, eski bina, apartman, işyerleri için uzman EVD firmaları tarafından düzenlenir.
Alaçatı enerji kimlik belgesi A dan G ye kadar sınıflandırılır. A sınıfı. En yüksek G sınınıfı en az değer. Yeni binalarda C sınıfının altındaki projelere iskan oturma ruhsatı verilmez ve enerji sınıfının yükseltilmesi gerekir. Eski binalar için C sınıfı olması gerekli gibi bir şart yok fakat enerji sınıfınız nekadar yüksek ise, kiralama, alım satım yaparken, kredi uygunluk raporu alırken, daha iyi olacaktır.
Peki ya enerji kimlik belgesi sınıfının C den yukarı çıkması için ne yapmalıyız. Binanızın cephesine mantolama yaptırabilirsiniz. Çatınız yok ise çatı yaptırabilirsiniz. Pencereleriniz tek cam ise çift cam yaptırabilirsiniz. Binadaki aydınlatmaları yüksek tasarruflu lambalar taktırabilirsiniz.
Enerji kimlik belgesini nereden alabilirsinz? Yetkilendirilmiş mimarlık bürosu olan AYVAZ MİMARLIK bürosundan hizmet alabilirsiniz.
Enerji kimlik belgesi cezası simdilik olmayacak.
Alım, satım, kiralama, ruhsat alım yapılırken enerji kimlik belgesi istenecek. Tapu, vergi dairesi, belediye gibi kurumlar sistemlerinden kontrol edebilecekler enerji kimlik belgelerini. Sizler de e devlet üzerinden adınıza kayıtlı mülkün enerji kimlik belgesini görebilirsiniz.
Enerji kimlik belgesi daire icin değil bina icin komple alınır. Yani 4 katlı 8 daireli bir apartmanda tek enerji kimlik belgesi düzenlenir binaya ait, tüm maliklerin ortak hareket etmesi gerekecektir, en azından parayı ortak ödemeleri gerekebilir. Çeşme alaçatı ikiz villalarda enerji kimlik belgesi her iki villa içinde düzenlenir yani tek enerji kimlik belgesi ikiz villa için geçerlidir. Yapı maliklerinin ortak hareket etmesi beklenir.
Peki ya biz AYVAZ MİMARLIK enerji kimlik belgesini nasıl düzenliyoruz. Çevreşehircilik bakanlığı tarafından aldığımız eğitimler doğrultusunda. Çevre şehircilik bakanlığına ait bilgisayar programı üzerinden yapının 3d projesini çiziyoruz, pencere duvar döşeme ısıtma sistemleri gibi detayları tek tek işliyoruz. Ve bu veri girişi sonrasında cevre şehircilik bakanlığı tarafından onaylı enerji kimlik belgelerinizi sizlere teslim ediyoruz.
Fiyat ögrenmek için  bizimle iletişime geçin 0533 092 68 80.